AURA Butter strong Балсам за усни во боја, бр. 23

AURA Me But Butter Lips Tinted Lip Balm 23 butter strong nude nijansa na balsam za usni
AURA Butter strong Балсам за усни во боја, бр. 23
189,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054730C
favorite_border

Опис на производот

Незабележлива, нежна, но многу ефикасна формула, хранлив балсам за усни со путер ги штити усните така што формира заштитен слој кој е постојан, така што вашата насмевка ќе изгледа сензуално во секоја прилика.

Содржи мешавина од природни восоци, масла и путери кои обезбедуваат заштита и нега. Ги смирува и омекнува усните со својата 100% природно добиена формула.

Завршниот слој на балсамот е сјаен, што дополнително ќе придонесе вашите усни да изгледаат посвежо и поздраво.

Со неколку потези лесно ќе ги засенчите и обоите усните и ќе го комплетирате секој мејкап изглед, од утро до вечер. Совршен е за создавање природен изглед во комбинација со која било нијанса на молив за усни и на тој начин го следи актуелниот тренд во индустријата за шминка. Идеален е и како завршен слој над карминот, бидејќи дополнително ќе ги нахрани усните и визуелно ќе ги направи пополни. Оние кои се доволно храбри и креативни можат да го користат и како руменило на јаготките.

ПУТЕР УСНИ Висококвалитетна нега и заводлив изглед за вашите усни! 

Butter strong нијанса - nude. Нијанса која ќе ги направи вашите усни сензуални и впечатливи.    

Пакување: 1,75 г

Содржина

Состав: Ricinus Communis Seed Oil, Helianthus Annuus Seed Cera, Octyldodecanol, Theobroma Cacao Seed Butter, Candelilla Cera, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Olus Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Hydrogenated Vegetable Oil, Astrocaryum Murumuru Seed Butter, Plukenetia Volubilis Seed Oil, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Parfum

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се