AURON Апарат за мерење крвен притисок, за надлактица TMB-1112/HL 888 UA

AURON Апарат за мерење крвен притисок, за надлактица TMB-1112/HL 888 UA
2.841,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021502C
favorite_border

Опис на производот

  • Auron TMB1112  е дигитален апарат за мерење на крвниот притисок во Вашиот дом
  • Со Auron TMB1112 мерењето на крвниот притисок е поудобно благодарение на новата технологија која го мери притисокот додека самата манжетна се пумпа што овозможува брзо, пријатно и прецизно мерење
  • Моделот Auron TMB1112 или модел – надлактица има индикатор за неправилен срцев ритам и SZO индикатор за ризик кој ви сигнализира за да реагирате навремено
  • Уште една предност на моделот е што има голема - прилагодлива манжетна 22 – 42 цм, голем екран на кој го следите притисокот и меморија со 60 резултати од изминатите мерења
  • Дигиталниот апарат за мерење крвен притисок има гарантен рок од 5 години, започнува да важи од денот на купување на производот

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се