AUTAN Средство против кујнски молци - без инсектициди и мирис, 2 парчиња

Autan Indore
AUTAN Средство против кујнски молци - без инсектициди и мирис, 2 парчиња
291,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
011636C
favorite_border

Опис на производот

Аутан против кујнски молци - без инсектициди и мирис.

Штити од кујнски молци кои напаѓаат и ги оштетуваат производите, како на пример: житарици, суво овошје, лешници, семки, храна за животни и останато.

Пакување: 2 парчиња.

Содржина

Начин на употреба

  1. Отворете ја вреќичката и извадете го производот
  2. Отстранете ја црвената трака на задниот дел од картонот и поставете ја мамката (на вратичката во ормарот каде што се чува храната)
  3. Одлепете ја заштитната фолија од предната страна, така што производот ќе се активира
  4. Во поголеми ормари поставете две мамки
  5. Заменете го картонот кога ќе се наполни со молци, или после 8 недели

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се