AVENE Antirougeurs Jour Смирувачки крем со СПФ30, 40 мл

AVENE Antirougeurs Jour Смирувачки крем со СПФ30, 40 мл
1.868,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053622C
favorite_border

Опис на производот

  • Со СПФ30 - Антиоксиданс
  • За сува до многу сува чувствителна кожа, склона кон црвенило
  • Хипоалергено - некомедогено

За сува до многу сува чувствителна кожа склона кон дифузно и локализирано црвенило, проследено со чувство на топлина и непријатност.

Единствена комбинација на TRP-Regulin™ и Avene термална изворска вода, брзо го смирува и намалува чувството на непријатност и топлина на кожата. Деконгестивните особини на декстран сулфатот го намалуваат црвенилото. Маслото од понгамија развиено од страна на Botanical Expertise Pierre Fabre помага во зачувувањето на рамнотежата на кожната микрофлора.

Фотопротективниот систем СПФ30 заштитува од УВА/УВБ зраците.

Со деликатен мирис, овој производ, ја остава кожата мека и хидрирана. Кожата е смирена и сјајна, а црвенилото е редуцирано. Одлична подлога за шминка.

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: Avene thermal spring water (avene aqua), c12-15 alkyl benzoate, glycerin, dicaprylyl carbonate, diisopropyl adipate, methylene, bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol [nano], water (aqua), aluminum starch octenylsuccinate, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, butyrospermum parkii (shea) butter (butyrospermum parkii butter), diethylhexyl, butamido triazone, butyl methoxydibenzoylmethane, glyceryl stearate, peg-100 stearate, potassium cetyl phosphate, 1,2-hexanediol, 4-t- butylcyclohexanol, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, blue 1 (ci42090), caprylic/capric triglyceride, caprylyl glycol, decyl glucoside disodium edta, fragrance (parfum), glyceryl behenate, glyceryl dibehenate, octyldodecanol, pongamia glabra seed oil, propylene glycol, sodium dextran sulfate, sodium hydroxide, stearyl alcohol, titanium dioxide (ci77891), tocopherol, tocopheryl, glucoside, tribehenin, tropolone, xanthan gum.

Начин на употреба: нанесете наутро на целото лице и врат.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се