AVENE Cicalfate+ Обновувачки заштитен крем, 40 мл

AVENE Cicalfate+ Обновувачки заштитен крем, 40 мл
814,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053601C
favorite_border

Опис на производот

  • За кожа и надворешни генитални предели
  • За лице и тело
  • Со обновувачки антибактериски комплекс {C+-Restore}™ - Бакар - Цинк
  • За доенчиња, деца и возрасни
  • Без парфем

Иритации на горните слоеви на кожата предизвикани од различни видови на агресии (климатски фактори, дерматолошки процедури, површински повреди...). Го забрзува природниот процес на обновување на кожата благодарение на комплексот на три активни состојки:

  • {C+-Restore}™ - патентирана иновација развиена во лабораториите на Pierre Fabre, го забрзува процесот на обновување на епидермисот
  • Комбинацијата на бакар сулфат и цинк сулфат го намалува ризикот од бактериски пролиферации
  • Богат со Avene термална изворска вода, обновувачкиот крем Cicalfate го смирува оштетениот епидермис

Благодарение на кремастата текстура, лесно се нанесува и создава заштитен филм кој го олеснува оптималното зацелување.

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: water, caprylic/capric triglyceride, mineral oil / huile minerale, glycerin, hydrogenated vegetable oil, zinc oxide, propylene glycol, polyclugeryl-2-sesquiisosterate, peg-22/dodecyl glycol copolymer, aluminum stearate, aquaphilus dolomiae ferment filtrate, arginine, beeswax / cire d'abeille, copper sulfate, magnesium stearate, microcrystalline wax / xire microcristalline, tromethamine, zinc sulfate.

Начин на употреба: нанесете два пати дневно на чиста и сува кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се