AVENE Cicalfate Обновувачки засушувачки спреј, 100 мл

AVENE Cicalfate Обновувачки засушувачки спреј, 100 мл
964,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053616C
favorite_border

Опис на производот

  • За иритирана чувствителна кожа склона кон влажнење
  • За доенчиња, деца и возрасни
  • За лице, тело и пеленска регија

Помага во засушувањето и обновувањето на иритираната кожа* склона кон површински мацерации (влажни подрачја, кожни набори, црвенило во пеленското подрачје...).

*горни слоеви на епидермисот.

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Zinc Oxide, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Water (Aqua), 1,2-Hexanediol, Aquaphilus Dolomiae Ferment Filtrate, Arginine, Caprylyl Glycol, Copper Sulfate, Hectorite, Sclerotium Gum, Tromethamine, Zinc Sulfate.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се