AVENE Cleansing Foam Пена за чистење лице

Avene Cleansing Foam 150ml pena za cistenje lice
AVENE Cleansing Foam Пена за чистење лице
1.274,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054665C
favorite_border

Опис на производот

Avene Cleansing Foam Пена за чистење лице.

 • Нежна пена
 • За отстранување на шминката
 • Прочистување и елиминирање на нечистотиите и вишокот на себум
 • За нормална до комбинирана чувствителна кожа
 • За лице и очи
 • 96% состојки од природно потекло
 • Висока концентрација на Avene Thermal изворска вода
 • Ја смирува и зачувува природната рамнотежа на кожата
 • Погодна за чувствителни очи и луѓе кои носат леќи
 • Без сапун
 • Тестирано од страна на дерматолози и офталмолози
 • Тестирано на чувствителна кожа
 • 100% рециклирано пакување
 • Без состојки од животинско потекло

Пакување: 150 мл.

 

Содржина

Состав: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Water (Aqua), Disodium Coco-glucoside Citrate, Decyl Glucoside, Glycerin, Sodium Cocoamphoacetate, Citric Acid, Diglycerin, Fragrance (Parfum), Pentylene Glycol, Polyglyceryl-4 Caprate, Polyglyceryl-6 Caprylate, Sodium Chloride.

Употреба: Нанесете од пената на влажна или сува кожа. Темелно исплакнете.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се