AVENE Clenance Hydra Смирувачки крем, 40 мл

AVENE Clenance Hydra Смирувачки крем, 40 мл
1.050,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053600C
favorite_border

Опис на производот

  • На кожата и го враќа чувството на пријатност
  • За кожа склона кон неправилности која е исушена и надразнета по медицински третман

Clenance Hydra - смирувачка, хидратантна и хранлива нега, специјално формулирана за кожа која е исушена и иритирана по медицински третмани против акни.

Особини:

  • Декстран сулфат - смирува иритации и намалува црвенило
  • Благодарение на својот ефект на резервоар, гликолеолот го обновува хидролипидниот филм за долготрајно чувство на удобност
  • Avene термалната изворска вода овозможува смирувачко и антииритациско дејство

Смирувачкиот крем Clenance Hydra е богат со немасна текстура. Ја смирува кожата и ја враќа удобноста, помага да се продолжи медицинскиот третман кој суши и иритира.

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: avene thermal spring water (avène aqua), carthamus tinctorius (safflower) seed oil (carthamus tinctorius seed oil), caprylic/capric triglyceride, dimethicone, peg-12, butylene glycol, glycerin, 1,2-hexanediol, glyceryl stearate, peg -100 stearate, cetyl alcohol, glyceryl linoleate, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, benzoic acid, fragrance (parfum), glyceryl linolenate, glyceryl oleate, glyceryl palmitate, glycine soja (soybean) oil (glycine soja oil), sodium dextran sulfate, sodium hydroxide, tocopherol, tocopheryl actetate, xanthan gum.

Начин на употреба: нанесете наутро и/или навечер на лицето по употреба на нежно средство за чистење.

Во случај на изложеност на сонце, употребете соодветна заштита. Да се избегнува контакт со очи. Формулација со минимален ризик од алергиски реакции. Некомедогена формула.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се