AVENE Cold Крема за многу сува кожа, 40 мл

AVENE Cold Крема за многу сува кожа, 40 мл
650,00 ден.
488,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053591C
favorite_border

Опис на производот

  • За многу сува, чувствителна кожа
  • Храни и заштитува
  • За лице и тело
  • Некомедогена формула
  • За новороденчиња, деца и возрасни

Благодарение на хранливите својства на белиот пчечин восок и смирувачките и омекнувачки својства на Avene термалната изворска вода, овој Cold крем го обновува хидролипидниот филм на кожата, формирајќи бариера против надворешните фактори.

Со богата текстура и нежен мирис, полека се апсорбира во кожата, оставајќи пријатно чувство на кожата. Тестирано во услови на силен студ.

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: mineral oil (paraffinum liquidum). avene thermal spring water (avene aqua). beeswax (cera alba). glyceryl stearate. cetyl alcohol. bht. c20-40 pareth-10. caprylyl glycol. cetyl phosphate. fragrance (parfum). polyacrylate-13. polyisobutene. polysorbate 20. sodium hydroxide. sorbitan isostearate. triethanolamine. water (aqua).

Начин на употреба: по чистењето на кожата, нанесете од кремот два пати дневно, нежно масирајќи ја кожата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се