AVENE Hydrance Aqua Хидратантен гел-крем, 50 мл

AVENE Hydrance Aqua Хидратантен гел-крем, 50 мл
1.855,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053619C
favorite_border

Опис на производот

  • За дехидрирана, чувствителна кожа
  • Хидрира, смирува и детоксифицира
  • Нега „се во едно“
  • 24 часовна интензивна хидратација

За сите типови на дехидрирана чувствителна кожа: затегање, груба кожа и чувство на непријатност.  Дневна нега и ноќна маска. За лице, врат и предел околу очите.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: avène thermal spring water, glycerin, pentylene glycol, 1,2-hexanediol, dimethicone, isocetyle stearoyl stearate, triethylhexanoin, caprylic/capric triglyceride, betaine, methyl gluceth-20, polyglyceryl010 myristate, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, bht, bis-peg-18 methyl ether dimethyl silane, c12-20 alkyl glucoside, c14-22 alcohols, carbomer, citric acid, cucurbita pepo (pumpkin seed oil) seed oil, fragrance, phytosterols, potassium hydroxide, sodium citrate, sodium dextran sulfate, sodium hyaluronate, squalane, tocopheryl glucoside, water.

Начин на употреба: наутро нанесете на лицето, вратот и пределот околу очите. Навечер, нанесете во подебел слој и оставете го на лицето во текот на целата ноќ.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се