AVENE Hydrance UV Rich Хидратантна крема за сува кожа со СПФ30, 40 мл

AVENE Hydrance UV Rich Хидратантна крема за сува кожа со СПФ30, 40 мл
1.660,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053620C
favorite_border

Опис на производот

  • За сува и многу сува чувствителна кожа
  • Хидратација + заштита - СПФ30
  • Некомедогена формула

За дехидрирана чувствителна кожа: затегната, рапава со чувство на непријатност.

Патентираниот активен комплекс Cohedem™ комбиниран со заштитни активни состојки:

  • Обезбедува долготрајно смирувачки и хидратантен ефект со обновување на природните резервоари на вода во кожата, како и антииритациски ефект кој потекнува од Avene термалната изворска вода
  • Секојдневна заштита од надворешните фактори (УВ, слободни радикали, загадување)

Оваа богата, кадифена текстура ја прави кожата освежена по нанесувањето, давајќи и мекост и сјај во текот на целиот ден.

Со долготрајна хидратација, кожата е освежена од ден во ден.

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: avene thermal spring water (avene aqua), c12-15 alkyl benzoate, dicaprylyl carbonate, diisopropyl adipate, glycerin, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol [nano], water (aqua), bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, diethylhexyl butamido triazone, polymethyl methacrylate, butyl methoxydibenzoylmethane, butyrospermum parkii (shea) butter (butyrospermum parkii butter), methyl gluceth-20, isocetyl stearoyl stearate, triethylhexanoin, hydrogenated starch hydrolysate, c10-18 triglycerides, glyceryl stearate, peg-100 stearate, potassium cetyl phosphate, benzoic acid, caprylic/capric triglyceride, caprylyl glycol, decyl glucoside, disodium edta, fragrance (parfum), glyceryl behenate, glyceryl dibehenate, phytosterols, polyacrylate-13, polyisobutene, polysorbate 20, propylene glycol, sorbitan isostearate, stearyl alcohol, tocopherol, tocopheryl glucoside, tribehenin, xanthan gum.

Начин на употреба: нанесете наутро на лицето, вратот и деколтето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се