AVENE Мицеларен лосион за чистење лице, 500 мл

AVENE Мицеларен лосион за чистење лице, 500 мл
1.280,00 ден.
896,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053603C
favorite_border

Опис на производот

  • За благо чистење на кожата и чистење на шминка
  • Не се измива

Формула со двократно делување, со уште подобар ефект - вадење шминка со засилена хидратација*

*горни слоеви на кожата

1. Ефикасно вади шминка:

  • Многу нежно ги отстранува нечистотиите без исушување на кожата
  • Ја вади и водоотпорната шминка

2. Ја почитува и негува кожата:

  • Avène термалната вода ја смирува кожата и остава пријатно чувство на кожата
  • Делува нежно и смирувачки (хидролипид)
  • Засилената хидратација* ја обезбедува со задржување на вода во површинските слоеви на кожата

Предности на производот:

  • Дискретен и нежен мирис.
  • Мал број на состојки (без парабен)

Пакување: 500 мл

Содржина

Состав: Avene Aqua. Pentylene Glycol. Peg-6 Caprylic/capric Glycerides. Cetrimonium Bromide. Disodium Edta. Fragrance (Parfum). Peg-40. Hydrogenated Castor Oil. Sclerotium Gum. Sodium Chloride.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се