AVENE A-Oxitive Ноќен пилинг крем, 30 мл

eau-thermale-Avène-A-Oxitive-night-peeling-cream-for-oil-skin-types, noken piling krem
AVENE A-Oxitive Ноќен пилинг крем, 30 мл
2.130,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053955C
favorite_border

Опис на производот

Нова ПРОВИТАМИНСКА Anti-Age рутина против првите брчки, оксидативен стрес и загадување.

Благодарејќи на својот пилинг* ефект, оваа ноќна крема ги попречува првите видливи знаци на стареењето и штити од штетните ефекти на секојдневниот оксидативен стрес во околината. Еднаков на ефектот на 3 дерматолошки третмани со пилинг* ОБНОВУВАЧКИ КОМПЛЕКС - [ретиналдехид и провитамин E] ја зголемува клеточната активност, ја изедначува текстурата на кожата и помага во детоксикација на кожата. Масло од ноќурка: многу богато со масни киселини и витамини кои помагаат кожата да се нахрани и да и се врати рамнотежата, со загарантиран ефект на свежа и одморена кожа по утринското будење. Формулата ја содржи Аvène термалната изворска вода која природно смирува и ја омекнува кожата.

  • Ретиналдехид: ја засилува активноста на клетката, ја подобрува текстурата на кожата и го изедначува тенот на кожата
  • Провитамин Е: долготрајно ја штити кожата од делувањето на слободните радикали
  • За сите типови кожа
  • Некомедогена формула

*Споредбена клиничка студија под дерамтолошка контрола; 56 испитаници; 1 примена A-Oxitive пилинг крема секоја вечер во траење од 8 недели на 30 испитаници во однос на третман од 3 пилинга со гликолна киселина (20%, 50%, 70%) на 26 испитаници.

*Козметички површински пилинг.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Glycerin, Propylene Glycol, Ppg-3 Myristyl Ether, Dimethicone, Pentylene Glycol, Ascorbyl Glucoside, Hydroxyethyl Acrylate/sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, C14-22 Alcohols, Caprylic/capric Triglyceride, Tocopheryl Glucoside, Bht, C12-20 Alkyl Glucoside, Cetrimonium Bromide, Citric Acid, Disodium Edta, Fragrance (Parfum), Mica, Polysorbate 60, Silica, Sodium Citrate, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide, Sorbitan Isostearate, Titanium Dioxide (Ci 77891), Water (Aqua), Xanthan Gum.

Употреба: нанесете навечер на лицето и вратот. Избегнувајте изложување на сонце и користете соодветна заштита од сонцето. Во случај на пецкање намалете ја употребата.

Да не се употребува во бременост.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се