AVENE Спреј за заштита од сонце со СПФ 50+, 200 мл

Avene Spray for sensitive skin SPF 50+, 200ml sprej za cuvstvitelna koza
AVENE Спреј за заштита од сонце со СПФ 50+, 200 мл
2.109,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055417C
favorite_border

Опис на производот

AVENE Spray Спреј со многу висока заштита од сонце, СПФ 50+,

 • За лице и тело
 • За чувствителна кожа и кожа пречувствителна на сонце
 • За кожа изложена на интензивно сончево зрачење
 • Многу широк спектар на УВА и УВБ заштита
 • Без бели траги
 • Водоотпорно
 • Фотостабилно
 • Богато со Avene термална изворска вода
 • Против сушење на кожата
 • Некомедогено
 • Со минимален ризик од алергиски реакции

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), C12-15 Alkyl Benzoate, Coco-Caprylate/Caprate Methylene, Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol [Nano]. Disopropyl Adipate, Water (Aqua), Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diethylhexyl Butamido Triazone. Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Decyl Glucoside. Benzoic Acid. Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride. Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Fragrance (Parfum), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil (Helianthus Annuus Seed Oil), Hydroxycapric Acid, Lauryl Glucoside, Oxothiazolidine, Propylene Glycol, Sodium Benzoate, Sodium Citrate, Sodium Lauryl, Glucose Carboxylate, Sorbic Acid, Tocopherol Tocopheryl Glucoside, Xanthan Gum.

Начин на примена: Пред изложување на сонце, нанесете доволна количина од препаратот за заштита од сонце (на пр. просечно 6 дози* на подлактицата на возрасна личност). Често повторувајте за да го задржите нивото на заштита, а особено по бањање, потење или бришење со крпа. Никогаш не задржувајте се предолго на сонце, дури и ако користите препарати за заштита од сонцето. Прекумерното изложување на сонце е опасно по здравјето. Избегнувајте изложување на сонце помеѓу 12 и 16ч. Не треба да ги изложувате бебињата и малите деца на директно сончево зрачење. Користете заштитна облека (шешир со широк обод очила за сонце, маица...). Не прскајте кон очите.
*Ако ја намалите количината, значително ќе го намалите и нивото на заштита.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се