AVENE Tolerance Лосион за ччистење лице и очи, 200 мл

Eau Thermale Avene Tolerance Lotion Extremely Gentle Cleanser for Face and Eyes for sensitive to reactive skin losion za cistenje lice i oci
AVENE Tolerance Лосион за ччистење лице и очи, 200 мл
759,00 ден.
569,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054664C
favorite_border

Опис на производот

Avene Tolerance Lotion Многу нежен лосион за чистење на лице и очи

  • За чувствствителна и реактивна кожа
  • 99% од состојките се од природно потекло
  • Нема потреба од миење
  • Не содржи парфеми
  • Некомедоген производ
  • Формула со минимален ризик од алергиски реакции

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Cetearyl Alcohol, Aquaphilus Dolomiae Extract Filtrate, Arginine, Caprylyl Glycol, Coco-glucoside, Disodium Phosphate, Hydroxycapric Acid, Magnesium Oxide, Potassium Phosphate, Sodium Benzoate, Sodium Cetearyl Sulfate, Sodium Hydroxide, Tromethamine, Water (Aqua).

Начин на употреба: Се нанесува наутро и навечер на лицето, очите и усните. Се користи за чистење и отстранување на шминка. Само за надворешна употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се