AVENE XeraCalm A.D Балсам за релипидација, 200 мл

AVENE XeraCalm A.D Балсам за релипидација, 200 мл
1.549,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053593C
favorite_border

Опис на производот

  • За многу сува кожа склона кон атопија или чешање
  • Гарантирано смирува
  • Го намалува чувството на чешање
  • За доенчиња, деца и возрасни
  • Стерилна козметика
  • Емолиенс плус

За многу сува кожа кај доенчиња, деца и возрасни - кожа склона кон атопичен дерматит - кожа склона кон иритации, црвенило и чешање.

Хранлива формула со состојки одбрани поради нивната ефикасност и безбедност:

  • I-modulia® комплекс, резултат на 12-годишни научни истражувања, го намалува чувството на чешање, смирува црвенило и иритација како последица на хиперреактивност на кожата
  • CER-OMEGA, липиди кои личат на липидите на кожата, регенерираат, го хранат и зајакнуваат хидролипидниот филм
  • Avene термалната изворска вода делува смирувачки и антииритативно и го намалува чувството на непријатност, кожата ја прави мека
  • 0% конзерванси

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Avène thermal spring water, mineral oil, glycerin, caprylic/capric triglyceride, peg-12, oenothera biennis oil. glyceryl stearate, myerth-3 myristate peg-100 stearate, polyacrylate-13, aquaphilus dolomiae extract, arginine, citric acid, evening primrose oil/ palm oil aminopropanediol esters, glycine, polyisobutene, polysorbate 20, sodium acetate, sorbitan isostearate, tocopherol, water.

Начин на употреба: нанесете XeraCalm A.D крема за липидација еднаш до два пати дневно на сувите подрачја на лицето и/или телото.

Само за надворешна употреба. Формулација со минимален ризик од алергиски реакции. Некомедогено.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се