AVENT Natural Response Пластично шише со рачки (6+месеци), 150 мл

Avent Natural Response Trainer Cup SCF 263 61 trenerska casa
AVENT Natural Response Пластично шише со рачки (6+месеци), 150 мл
662,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055818C
favorite_border

Опис на производот

Avent Natural Response Trainer Cup - Пластично шише со рачки

 • За над 6 месеци
 • Шишето за природно учење го учи детето да пие од чаша
 • Со помош на меките рачки бебето ќе може само да го држи шишето
 • Го поддржува природниот ритам на пиење на детето
 • Шише со најприроден облик на цуцла која имитира брадавица
 • Отворот на брадавицата е дизајниран така што млекото тече само кога бебето цица. Ова осигурува дека млекото не се истура никаде
 • Бебињата можат да пијат, голтаат и дишат користејќи го нивниот природен ритам, како на градите
  Лесно го комбинира хранењето со гради и шише
 • Со напреден антиколик систем кој елиминира појава на стомачни колики кај бебето
 • Со мека флексибилна силиконска цуцла со проток 5 (брз проток) за 6+ месеци

Пакување: 150 мл.

Содржина

Состав: пластично шише со силиконска цуцла, 0% BPA - Без Бисфенол А.

Овие шишиња за бебиња се разликуваат од шишињата што слободно течат. Како и кај доењето, можеби ќе бидат потребни неколку обиди за да се навикнете да пиете од ова шише, што е сосема природно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се