AVENT Natural Response Сет за новороденчиња (0+ месеци)

AVENT Natural Response Newborn Gift Set set za novorodencinja, podarok, sisinja, cucla, cetka
AVENT Natural Response Сет за новороденчиња (0+ месеци)
2.761,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055272C
favorite_border

Опис на производот

AVENT Natural Response Newborn Gift Set Сет за новороденчиња (0+ месеци). Сетот содржи шишиња за бебе со следните карактеристики:

  • Го поддржуваат индивидуалниот ритам на пиење на бебето
  • Шише со најприроден облик на цуцла која имитира брадавица
  • Отворот на брадавицата е дизајниран така што млекото тече само кога бебето цица. Ова осигурува дека млекото не се истура никаде
  • Бебињата можат да пијат, голтаат и дишат користејќи го нивниот природен ритам, како на градите
  • Лесно го комбинира хранењето со гради и шише
  • Широкиот врат на шишето го олеснува полнењето и чистењето
  • Ергономското шише лесно се држи со малите раце на бебето, под кој било агол за максимална удобност при хранењето
  • Со напреден антиколик систем кој елиминира појава на стомачни колики кај бебето

Пакување: 2 шишиња од 125 мл (0+ месеци), 2 шишиња од 260 мл (1+ месеци), 1 цуцла лажливка (0-6 месеци) и 1 четка за шише

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се