BABYGAL Павловичева маст, 50 мл

Babygal detska pavloviceva kerma
BABYGAL Павловичева маст, 50 мл
72,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
011477C
favorite_border

Опис на производот

  • Заштитува и смирува од воспаленија и осипи предизвикани од столица и урина и контакт со пелените
  • Лесно се впива, ја навлажнува и негува кожата
  • Збогатена со витамини А и Е кој ја забрзува епителизацијата
  • Изработена од суровини од природно потекло, содржи хипоалергеничен ланолин
  • По нанесување на кремата, се формира тенок водоотпорен филм на кожата, кој спречува и смирува воспаленија и осипи предизвикани од влага и контакт со пелените, како и други иритации од урина, фецес, пот
  • Без парабени

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: Збогатена со природни екстракти на невеново, бадемово и маслиново масло, со пријатен и благ мирис.

Без парабени и конзерванси.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се