BABYLINO Sensitive Cotton Soft Пелени за бебиња бр. 3 (4-9 кг), 56 парчиња

Daipers Babylino Sensitive Cotton Soft 3 midi, 4-9 kg, 56 pcs peleni za bebinja
BABYLINO Sensitive Cotton Soft Пелени за бебиња бр. 3 (4-9 кг), 56 парчиња
565,00 ден.
509,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056347C
favorite_border

Опис на производот

Babylino Sensitive Cotton Soft, Комплетна заштита во една пелена. 

Daipers Sensitive пелените поусовршени и со нова формула се викаат Babylino Cotton Soft.

Babylino пелените се сертифицирани со „Pure Care System“, кој вклучува многу тестови, сертификати и процедури, кои го гарантираат врвниот квалитет на пелената!

З столбови на „Pure Care System“ = Нежна нега на бебешката кожа + Извонредна „Dry Matrix“ апсорпција + Програма за еколошка свест.

1. Нежна нега на бебешката кожа

Освен природниот памук, од кој е составен горниот слој на секоја Babylino пелена, во Babylino сме горди на многу сертифкати кои ја докажуваат нашата грижлива нега за бебешката кожа: 

 • „Product Safety Award“ - прва пелена во светот која доби награда од Европската Комисија за безбеден производ
 • „OEKO TEX Standard 100“ – потврда за отсуство на штетни материи
 • „Clinically tested EXCELLENT“ - дерматолошки тестирани
 • Сертификат за производ кој не содржи латекс, лосион, парабени и ЕУ 26 алергени 
 • „Medically tested“ – Сертификат за медицински тестиран производ

2. Извонредна „Dry Matrix“ апсорпција

„Dry Matrix“ е технологија која овозможува долго задржување на течноста, односно заштита од протекување, истовремено овозможувајќи сувост на горниот слој, дури и после долги саати на употреба, во текот на денот или ноќта.

 • А-Класа на апсорпција - Сертификат добиен после специјализирани испитувања направени во Франција, во лабораториите на Courtray SGS
 • Индикатор за влажност – Новитет во дизајнот на сите Babylino Sensitive Cotton Soft пелени, кој покажува кога треба да се смени пелената на бебето
 • Анатомска форма
 • Ултра тенки
 • Меки и еластични странични бариери

3. „Аct Green“ – Програма за еколошка свест

„Аct Green“ е стратешка програма на големата фабрика Мега за заштита на животната средина, преку:
Редизајнирање ------- Редуцирање ------- Рециклирање

 • Сертификат „Green“ - потврда дека за производство на една пелена Babylino се користи 100% електрична енергија
 • Сертификат „Zero Waste to Landfill – Platinum level“ - потврда за постигнување на 99,8% рециклирање и обновување на енергија во 2022 година
 • Циркуларна економија - картоните во кои се спакувани пелените, се направени од рециклирани материјали, и истите се погодни за идно 100% рециклирање во континуитет
 • Не се тестирани на животни. 

Дизајнот на сите пелени е унисекс, но различен во секоја величина, со мотиви инспирирани од природата, печатени со не-азотни бои.

Пакување: 56 пелени.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се