BAMA Balance Comfort Влошки за чевли, бр. 45

Bama Komfort Premium Footbed Balance Comfort - Insole komforna vloska za stopalo
BAMA Balance Comfort Влошки за чевли, бр. 45
590,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
027149C
favorite_border

Опис на производот

BAMA Balance Comfort Влошки за чевли за значително подобрена удобност, поддршка и амортизирање на притисокот на вашите нозе преку целиот ден.

  • Анатомски обликуваната влошка со интегрирана вдлабнатина за под петицата, лак и метатарзална поддршка, обезбедуваат држење и стабилност во чевелот
  • Двослојната конструкција ефикасно ги апсорбира ударите и го намалува притисокот со секој чекор
  • Мекиот гел со уникатна AIR CUSHION TECHNOLOGY создава понежна подлога за стапалата која забележливо ја намалува болката во чувствителните области на петата и мекиот дел на стапалото под прстите
  • Подобрената апсорпција на ударите, намалува голем дел од напрегањето и притисокот, така што вашите стапала се заштитени и олеснети
  • Удобната велурна обвивка што ја апсорбира влагата и перфорациите овозможува транспорт на воздух и влага
  • Дерматолошки тестирано

Пакување: 1 пар влошки за чевли

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се