BATISTE Шампон за суво миење на косата со неутрална арома, 200 мл

BATISTE Шампон за суво миење на косата со неутрална арома, 200 мл
209,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
043129C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Шампон за суво миење
  • Со неутрална арома
  • За свежа и чиста коса

Совршено брзо решение за одличен изглед на вашата коса. По употреба косата е чиста и свежа, со видлив волумен и текстура.

Не е потребно миење.

Пакување: 200 мл  

Содржина

Состав: бутан, изобутан, пропан, оризов скроб, алкохол денат, парфем, лимонен, линалол, гераниол, бензил бензоат, дистеарилсимониум хлорид, цетримониум хлорид.

Употреба: три чекори до совршена коса. Протресете добро. Држете го спрејот 30 цм оддалечен од косата и прснете на коренот. Измасирајте темелно со врвовите на прстите за да се покрие целата површина на скалпот. Убаво исчешлајте за да се отстрани вишокот и обликувајте ја фризурата по желба.

Мерки на претпазливост: исклучително запалив аеросол. Да се чува подалеку од топлина, искри, отворен пламен, топли површини. Не прскајте на отворен пламен или на други запалливи извори. Контејнер под притисок. Може да се распрсне ако се загрева. Да не се оштетува или гори дури и по употреба. Не го изложувајте на температури над 50°C.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се