BAYER Аспирин комплекс 500 мг/30 мг, 10 кесички

BAYER Аспирин комплекс 500 мг/30 мг, 10 кесички
330,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
013667C
favorite_border

Опис на производот

Аспирин комплекс има аналгетски, анти-инфламаторни, анти-пиретични и назално-деконгестивни својства.

Се користи за симптоматско лекување на назална/синусна конгестија (риносинузитис) со болки и зголемена телесна температура, при настинка и симптоми на грип.

Доколку имате само еден од симптомите наведени погоре, може да биде посоодветно да земете лек.

Пакување: 10 кесички

Содржина

Употреба:

Возрасни: 1-2 кесички до 6 кесички вкупна дневна доза. Доколку е неопходно, поединечните дози може да се земаат во интервали од 4 до 8 часа. Вкупната дневна доза не треба да надмине 6 кесички.

Истурете ја содржината на една или две кесички Аспирин Комплекс во чаша вода и добро промешајте. Веднаш испијте ја целата содржина во чашата.

Напомена: гранулите не се раствораат целосно.

Не го земајте овој лек повеќе од 3 дена, без да разговарате со Вашиот лекар.

Употреба кај деца и адолесценти:

Не давајте Аспирин комплекс на деца и адолесценти помали од 16 години, освен по совет на лекар.

Лекот да се чува на места недостапни за деца!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се