BAYER Канестен 1% крем, 20 г

BAYER Канестен 1% крем, 20 г
250,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
005751C
favorite_border

Опис на производот

Канестен кремот се употребува за лекување на дерматомикози (габични инфекции на кожата) предизвикани од дерматофити, квасни габи, мувла и други габи (rабични инфекции на стапалата и кожата меѓу прстите на нозете, габични инфекции на рацете, габични инфекции на кожата на телото и на кожните ингвинални набори, кожна кандидијаза) и еритразма.

Пакување: 20 г

Содржина

Употреба: лекот треба да го употребувате како што е пропишано во  упатството (освен ако лекарот не одреди поинаку). Доколку не сте сигурни ве молиме советувајте се со Вашиот лекар или фармацевт. Ако не се придржувате кон упатството, лекот нема да дејствува правилно.

Канестен кремот нанесете го во тенок слој и втријте го на заболените места 2 до 3 пати на ден. За површина голема колку дланка обично е потребно мало количество крем (истиснете околу 1/2 цм). За да се обезбеди целосно излекување во зависност од индикацијата, третманот треба да продолжи според индикациите, како што е наведено.

Плодност, бременост и доење:

Пред да земете каков билo лек, советувајте се со лекар или со фармацевт.

Лекот чувајте го на места недостапни за деца!

Да се избегнува контакт на лекот со очите. Да не се голта!

Да се чува заштитен од светлина и влага, на темnература до 25°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се