BAYER Канестен 3 вагинален крем 2%, 20 г

Bayer Canesten  2% vaginalni krem, klotrimazol
BAYER Канестен 3 вагинален крем 2%, 20 г
394,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
006700C
favorite_border

Опис на производот

Канестен 3 вагинален крем за 3 дневно лекување.

Се употребува за лекување на инфекции на половите органи (вагинитис) што ги предизвикуваат габи (најчесто Caпdida) и суперинфекции со бактерии чувствителни на клотримазол.

Пакување: туба со 20 г вагинален крем и 3 апликатори.

Содржина

Состав: 1 г вагинален крем содржи 20 мг клотримазол.

Помошни состојки: бензил алкохол, цетилпалмитат, цетостеарилен алкохол, октилдодеканол, полисорбат 60, сорбитан стеарат, прочистена вода.

Употреба: Едно полнење на апликаторот се истиснува што подлабоко во вагината. Треба да побарате совет од лекар доколку
симптомите продолжуваат повеќе од 7 денови или доколку симптомите се повторат во период од 2 месеци. Пред употреба внимателно прочитајте го упатството! Лекот може да се издава и без лекарски рецепт(Бр)

Лекот чувајте го на места недостапни за деца!

Избегнувајте контакт на лекот со очите. Немојте лекот да го голтате. Лекот да се чува на температура до 25°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се