BEBELAN Лакта Алимента 2, 400 г

BEBELAN Лакта Алимента 2, 400 г
730,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047967C
favorite_border

Опис на производот

Bebelan Lacta ALIMENTA 1 е комплетно премиум балансирано млеко за доенчиња од 6–12 месеци, произведено исклучиво од швајцарско млеко. Ги содржи сите неопходни хранливи состојки за оптимален физички и нервно-психички развој на доенчињата, галакто-олигосахариди (GOS), зголемена концентрација на DHA, нуклеотиди и други биолошки-активни состојки. Одговара на најновата европска регулатива Regulation (EU) 2016/127 и ги вклучува следните промени во составот: 

  • Промена на составот на мастите (палмовото масло заменето со млечна маст) 
  • Намалено количество на протеини 
  • Намалување на енергетската вредност 
  • Без соев лецитин 
  • Корегирање во составот на микронутриентите 

Нето-тежина: 400 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се