BEBELAN Вода 1,5 л

BEBELAN Вода 1,5 л
72,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
032435C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Водата BEBELAN е кристално чиста, високо квалитетна специјализирана бебешка вода добиена од еколошки чист и строго контролиран извор Калугерица кој се наоѓа на 1470 метри надморска височина во Националниот парк Пирин. Водата е со пријатна мекост и ниска минерализација, што ја прави оптимално соодветна за бебиња и деца под 8 години.

Зошто е важно да биде со ниска минерализација?

  • Постојат европски напомени, според кои деца под 7 годишна возраст не треба да пијат вода со повеќе од 120 мг/л вкупна минерализација
  • Вкупната минерализација на Bebelan е 72 мг/л која практично е најниската минерализација за природно добиена вода. Содржината на натриум и флуорид во водата Bebelan е со најниско ниво за флаширана вода и е исклучително важно да не се нарушува балансот на овие минерали и соли, кои се состојат и во детската храна, која се раствора во вода

Пакување: 1.5 л

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се