BECUTAN Детска витаминска маст, 200 мл

BECUTAN Детска витаминска маст, 200 мл
227,00 ден.
204,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
012996C
favorite_border

Опис на производот

Наменета е за секојдневна нега на бебешката кожа, особено во покриените делови од пеленската регија како и во деловите каде што се формираат превои. Клинички е докажано дека може да се користи уште од првиот ден по раѓањето и дека превентивно дејствува против појавата на иритации на бебешката кожа во деловите кои се најподложни на оштетување, како последица на допирот со влага и со нечистотии од пелената.

  • Не содржи парабени
  • За секојдневна нега во пеленската регија
  • Со маслен екстракт од невенов цвет
  • Со витамин Е
  • Има приспособена pH вредност
  • Клинички тестиран

Пакување: 200 мл.

Содржина

Се нанесува на сува и чиста кожа при секое повивање. Благо се втрива сè додека целосно не се впие во кожата. Кога сте надвор од дома, препорачуваме да ја понесете варијантата во туба, овој тип на амбалажа обезбедува поголема заштита за производот од надворешните фактори на загадување. Не содржи парабени.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се