BECUTAN Детски сапун со бадемово масло и екстракт од овес 90 г

BECUTAN Детски сапун со бадемово масло и екстракт од овес 90 г
32,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035249C
favorite_border

Опис на производот

Детскиот сапун Becutan со бадемово масло и со екстракт од овес нежно ја чисти и истовремено ја негува кожата. Содржи внимателно избрана комбинација на состојки со природно потекло кои имаат хидратирачки својства, ја регулира влажноста на кожата и ги подобрува нејзиниот изглед и функција. Маслото од бадем кое е природен извор на витамини А, Е и Д помага во одржување на нормалната влажноста на кожата, додека екстрактот од овес има изразено смирувачко дејство при што помага за заштита на кожата од појава на иритации. Темелно ја чисти и негува детската кожа. Не содржи парабени.

  • Дерматолошки тестиран
  • Нежно ја чисти и негува кожата
  • Со масло од бадем кое е природен извор на витамини А, Е и Д 

Пакување: 90 гр.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се