BECUTAN Инстант чај од сладок анасон за доенчиња и мали деца 200 г

BECUTAN Инстант чај од сладок анасон за доенчиња и мали деца 200 г
215,00 ден.
176,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Акција
Шифра
021411C
favorite_border

Опис на производот

Becutan инстант чај од сладок анасон

Приготвени од внимателно селектирани билки со потврден квалитет, Becutan инстант чаевите се достапни како мешавина од екстракт и етерично масло од плодот на анасон и лесно сварливи шеќери, сосема безбедна за консумирање веднаш по првата недела од раѓањето.

Се препорачува при нарушено варење на храната кај доенчиња и деца. Чајот го подобрува варењето, спречува создавање цревни гасови, го поттикнува нивното отстранување и ги смирува грчевите кои настануваат поради надуеност на цревата.

Пакување: 200 г.

Содржина

Производот не содржи:

  • Вештачки бои
  • Ароми
  • Конзерванси
  • Млечни протеини
  • Глутен

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се