BECUTAN Масло за нега на детска кожа, 200 мл

BECUTAN Масло за нега на детска кожа, 200 мл
157,00 ден.
149,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
006414C
favorite_border

Опис на производот

Becutan маслото е идеално за нега и заштита на бебешката кожа, но и за секојдневна масажа која е од големо значење за севкупниот развој на бебето.

Допирот е единственото сетило кај бебињата потполно развиено уште од самото раѓање, тоа е првиот говор кој ќе може да го разбере Вашето бебе. Милувајте го, истовремено негувајќи го. Тоа ги штити и негува осетливите делови лесно подложни на надразнување и црвенило, ги омекнува тврдите наслаги на главата кај новореденчињата и го овозможува нивното лесно отстранување.

Becutan маслото ја штити кожата на бебето од исушување, одржувајќи ја мека и свиленкаста. Не содржи парабени.

Пакување: 200 мл.

Содржина

Редовно масирајте го Вашето бебе:

  • Тоа го опушта
  • Го зголемува имунитетот
  • Го поттикнува дигестивниот систем
  • Ја поттикнува ориентацијата и моториката
  • Не содржи парабени
  • Погоден за секојдневна масажа која е важна за севкупниот развој на бебето

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се