BECUTAN Пелени за бебиња бр. 4 (7-18 кг), 52 пелени

BECUTAN Пелени за бебиња бр. 4 (7-18 кг), 52 пелени
694,00 ден.
659,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041661C
Online only
Акција 01-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

Becutan пелени

  • ПОМЕКИ

Новите Becutan пелени се извонредно меки и тенки, површинскиот слој на пелената содржи поголем процент на природни материјали, поради што допирот со чувствителната бебешка кожа е исклучително нежен.

  • БЕЗ СТРАНИЧНО ПРОТЕКУВАЊЕ

Имаат еластични странични бариери коишто не дозволуваат протекување на нечистотиите. Изработени од материјали кои овозможуваат кожата да дише.

  • ПОТЕНОК И ПОДОБРЕН АНАТОМСКИ ОБЛИК

Becutan пелените се анатомски обликувани за да го осигураат и следат правилниот развој на бебето во различни фази на неговиот раст.

  • ПОГОЛЕМА ЕЛАСТИЧНОСТ

Подобрена е флексибилноста на еластичните делови во пределот на појасот. Новата Becutan пелена е извонредно еластична во предлот на појасот и целосно се прилагодува кон слободните движења на бебето, како би се постигнала максимална удобност во најактивниот период од денот, а истовремено би се подобрила и ноќната функција на пелената.

Пакување: 52 пелени.

Содржина

  • Помеки
  • Без странично протекување
  • Потенок и подобрен анатомски облик
  • Поголема еластичност
  • Аеро-пропустливи
  • Подобрена апсорпција

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се