BECUTAN Пена за миење рачиња и лице, 250 мл

BECUTAN Пена за миење рачиња и лице, 250 мл
139,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
024129C
favorite_border

Опис на производот

Пената за миење рачиња и лице Becutan е особено блага формулација на течен сапун, спакуван во посебен тип амбалажа кој овозможува создавање креместа пена при секое истиснување на содржината. На овој начин секојдневната рутина на миење раце и лице ќе стане забавна навика за дечињата и сето тоа придружено со препознатливиот мирис на Becutan!

Пената нежно ги отстранува нечистотиите од рацете и од лицето, а активните компоненти дополнително ја штитат и ја негуваат чувствителната детска кожа. Благите состојки ја заштитуваат кожата од исушување.

Пакување: 250 мл

Содржина

Она што најдобро ги отстранува нечистотиите од кожата е всушност самата пена, а децата честопати знаат да бидат нетрпеливи и да се измијат пред таа да биде создадена. Посебниот механизам на пумпичка кај течниот сапун Becutan ја создава пената уште со самото истиснување од шишенцето и на тој начин обезбедува поголем ефект при отстранувањето на нечистотиите од детската кожа.

  • Не содржи алкохол
  • Не содржи бои
  • Не содржи парабени
  • Дерматолошки тестиран
  • Со избалансирана pH вредност за детската кожа

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се