BECUTAN Пенливо средство за деца со екстракт од овес и Д-пантенол 200 мл

BECUTAN Пенливо средство за деца со екстракт од овес и Д-пантенол 200 мл
127,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
031469C
favorite_border

Опис на производот

Becutan пенливото средство за капење со екстракт од овес претставува исклучително блага формулација наменета за секојдневна хигиена и нега на кожата уште од првиот ден од раѓањето.

Поради клучната заштитна улога која кожата ја има над целиот организам, новото Becutаn пенливо средство во својот состав ја вклучува и природната состојка на заштитната обвивка со која новороденчињата доаѓаат на свет, Glyceryl oleat. Екосертифицираниот екстракт од овес има изразено смирувачко дејство, Д-пантенолот, ја регулира влажноста на кожата и влијае на подобрувањето на нејзината заштитна функција, правејќи ја мека и еластична.

Пакување: 200 мл

Содржина

  • Не содржи сапун
  • Не содржи алкохол
  • Не содржи бои
  • Не содржи парабени
  • Има приспособена pH вредност
  • Содржи glyceryl oleat – природна состојка која придонесува за одржување на заштитната функција на бебешката кожа
  • Се препорачува и за секојдневна употреба кај возрасни со чувствителна кожа подложна на иритации

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се