BECUTAN Пенливо средство за капење, 200 мл

Alkaloid Becutan 9926 Baby Bath kupka penlivo sredstvo za kapenje na deca, 200 ml
BECUTAN Пенливо средство за капење, 200 мл
133,00 ден.
126,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
006413C
Online only
Акција 01-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

Becutan пенливото средство за капење е благо средство наменето за нега на нежната детска кожа.

Поради своите хипоалергенски својства, се препорачува за употреба уште од раѓање. Темелно ја чисти и ја негува кожата, не иритира и не предизвикува солзење. Благодарение на посебните хидратантни состојки, дури и при често капење не ја суши чувствителната бебешка кожа.

  • Производот е клинички и дерматолошки тестиран и развиен во соработка со дерматолози и со педијатри
  • Не содржи сапун
  • Не содржи алкохол
  • Има приспособена pH-вредност
  • Се препорачува за нега на чувствителна кожа кај сите возрасти
  • Неутралниот pH фактор го одржува природниот баланс на кожата

Пакување: 200 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Lauryl Glucoside, CocamidopropyI Betaine, Sodium Chloride, Parfum, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Citric Acid, Panthenol, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Coumarin, CI 42090.

Употреба: Мало количество од средството се нанесува на влажна кожа и нежно се масира. По миењето темелно се плакне.

Само за надворешна употреба.

Да се чува на температура до 25°C. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се