BECUTAN Пенливо средство за капење 400 мл

BECUTAN Пенливо средство за капење 400 мл
209,00 ден.
178,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021751C
Online only
Акција 01.04-30.04.2024
favorite_border

Опис на производот

Becutan пенливото средство за капење е благо средство наменето за нега на нежната детска кожа. Се препорачува за употреба уште од самото раѓање. Темелно ја чисти и негува кожата, не иритира.

Благодарение на посебните хидратантни состојки, дури и при често капење, не ја исушува чувствителната бебешка кожа.

Новороденчињата доаѓаат на свет покриени со креместа обвивка, наречена Vernix caseosa. Оваа обвивка има функција да ја штити нивната кожа во текот на целата бременост. Со цел да бидеме што поблиску до негата на која се навикнати бебињата во стомакот на мама, Becutan пенливото средство за капење содржи Glyceryl oleat - природна состојка која е составен дел на Vernix caseosa, што особено придонесува во одржувањето на заштитната функција на бебешката кожа.

За капење на Вашето бебе идеална температура на водата е 36°C. Температурата на просторијата пожелно е да се движи во интервалот од 22-24°C.

По капењето, водата од косата и телото на бебето впијте ја со нежно тапкање. Притоа, користете мека, фротирна крпа.

Пакување: 400 мл.

Содржина

  • Не содржи сапун
  • Не содржи алкохол
  • Не содржи парабени
  • Клинички тестиран
  • Развиен во соработка со дерматолози и педијатри
  • Препорачлив е за нега на чувствителна кожа кај сите возрасти
  • Има приспособена pH вредност

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се