BECUTAN Sensitive Бебешка пудра, 70 г

BECUTAN Sensitive Бебешка пудра, 70 г
224,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054633C
favorite_border

Опис на производот

BECUTAN Sensitive Пудра за деца наменета за заштита на чувствителната бебешка кожа.

  • Содржи природни состојки кои ги апсорбираат вишокот влага и нечистотии
  • Екосертифицираните скроб од ориз и каолин се исклучително нежни за чувствителната детска кожа
  • Пудрата се нанесува на пеленското подрачје и на деловите подложни на црвенило, а погодна е и за возрасни со чувствителна кожа
  • 99% екосертифицирани состојки
  • Клинички тестиран

Пакување: 70 г.
 

Содржина

Состав: Каолин, Oryza Sativa скроб, парфем.

Употреба: Нанесете на сува и чиста кожа. Само за надворешна употреба! Пудрата да се држи подалеку од носот и од устата на децата! Да се чува на температура до 25°С. Да се употреби пред крајот на рокот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се