BECUTAN Sensitive Маслена купка за чувствителна бебешка кожа, 200 мл

BECUTAN Sensitive Маслена купка за чувствителна бебешка кожа, 200 мл
400,00 ден.
380,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052445C
Online only
Акција 02.05-31.05.2024
favorite_border

Опис на производот

  • Маслена купка збогатена со природни растителни масла: сончогледово, соино, маслиново и масло од семки од грозје
  • Витамините А, Ц и Е овозможуваат кожата по капењето да стане мека, нежна и еластична

Пакување: 200 мл.

Содржина

Состав: MIPA-лаурет сулфат, лаурет-4, каприлна/каприлна триглицерид, helianthus annuus hybrid масло, кокамид DEA, токоферол, helianthus annuus масло од семе, olea europaea масло од лушпа, ретинилпалмитат, аскорбил палмитат, лаурет-7 цитрат, феноксиетанол, натриум хидроксид, парфем, лимонска киселина, етилхексилглицерин, вода, хидрогенирани палмови глицериди цитрат.

Употреба: ставете 5-10 мл од средството во водата за капење. Разматете за да добиете млечно бела емулзија.

Не е потребно плакнење. Кожата се брише со нежно тапкање.

Клинички тестиран производ.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се