BECUTAN Sensitive Mild Baby Шампон, 200 мл

BECUTAN Sensitive Mild Baby Шампон, 200 мл
300,00 ден.
285,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052448C
Online only
Акција 01-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

  • Шампон Becutan Sensitive со особено блага формулација, која не предизвикува солзење
  • Формулација со внимателно одбрани состојки, нежно ја отстранува нечистотијата од детската коса и е особено благ за очите
  • Збогатен со состојки што со своите омекнувачки способности придонесуваат за одржување на природната хидратација на косата и скалпот
  • Идеален за секојдневна употреба и кај возрасни

Пакување: 200 мл.

Содржина

Состав: вода, лаурил глукозид, кокамидопропил бетаин, натриум C14-16, олефин сулфонат, маслиново масло PEG-7 естери, феноксиетанол, парфем, коко-глукозид, глицерил олеат, бензоева киселина, лимонска киселина, динатриум EDTA, дехидрооцетна киселина, PEG/PPG-120/10 триметилолпропан триолеат, лаурет-2, токоферол, хидрогенирани палмови глицериди цитрат.

Начин на употреба: мало количество од средството се нанесува на влажна коса и нежно се масира. Потоа темелно се плакне. Клинички тестиран.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се