BECUTAN Sensitive SOS Крем за чувствителна бебешка кожа, 75 мл

BECUTAN Sensitive SOS Крем за чувствителна бебешка кожа, 75 мл
248,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052446C
favorite_border

Опис на производот

  • Крем за интензивна нега на кожа, особено во зимскиот период. Внимателно дефинираната формулација спречува црвенило предизвикано од надворешни влијанија, како на пример од ветер и студ
  • Се препорачува и за секојдневна нега на кожа склона кон сушење и пукање

Пакување: 75 мл.

Содржина

Состав: вода, хексилдеканол, хексилдецил лаурат, глицерин, полиглицерил-2 диполихидрокси-стеарат, cera alba, полиглицерил-3, диизостеарат, децил олеат, октилдодеканол, цинк стеарат, цинк оксид, ланолин, магнезиум сулфат, феноксиетанол, пантенол, парфем, глицерил лаурат, триетоксикаприлил силан.

Употреба: се нанесува рамномерно на површината на кожата, во тенок слој. Клинички тестиран производ.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се