BECUTAN Шампон и пенливо срeдство за капење 2 во 1, 400 мл

BECUTAN Шампон и пенливо срeдство за капење 2 во 1, 400 мл
212,00 ден.
169,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021752C
Online only
Акција 01-31.07.2024
favorite_border

Опис на производот

Овој производ претставува идеалана комбинација на два производи за нега и хигиена на детската кожа и коса во еден чекор.

Составот на производот е збогатен со комбинација на активни материи од природно потекло кои имаат благо дејство и овозможуваат двојната намена на производот во целост да биде прилагодена кон потребите на детската кожа и коса. Една од состојките, глицерил олеат, припаѓа на групата биолипиди и е физиолошка состојка во кожата, а како составен дел на овој производ овозможува одржување на биолипидниот баланс на кожата и придонесува за подобрување на нејзината заштитината функција.

Алое вера екстрактот делува смирувачко, односно заштитува од појава на иритација и црвенило, а Д-пантенолот ја регулира влажноста на кожата и не дозволува нејзино сушење, истовремено придонесува косата да биде еластична и сјајна. Екстрактот од пченични ‘ркулци ја заштитува кожата од сушење и влијае на подобрувањето на нејзината мекост и еластичност. Оваа состојка има веќе докажано дејство и кога е негата на косата во прашање, пченичните ‘ркулци придонесува за зајакнување на влакното, овозможувајќи косата да биде мазна, мека и сјајна.

Производот содржи и благ регенератор. Со своето двојно дејство, овој производ овозможува негата на детската кожа и коса да биде едноставна, а притоа во целост прилагодена кон нивните потреби. По капењето кожата ќе биде нежна и мека а косата лелава и сјајна.

Пакување: 400 мл.

Содржина

  • Не содржи сапун
  • Не содржи алкохол
  • Не содржи парабени
  • Производот е клинички тестиран
  • Има приспособена pH вредност
  • Содржи glyceryl oleat – природна состојка која придонесува за одржување на заштитната функција на бебешката кожа
  • Со алое вера и екстракт од пченични ‘ркулци

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се