BECUTAN Шампон за деца со камилица, 200 мл

BECUTAN Шампон за деца со камилица, 200 мл
122,00 ден.
116,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
013672C
Online only
Акција 01-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

Има исклучително блага формулација, збогатена со активни материи од природно потекло, целосно приспособена кон потребите на најчувствителната кожа и коса. Екстрактот од камилица, Д-пантенолот и пченичните ‘ркулци нежно ја чистат кожата, ја регулираат влажноста на скалпот и ја чуваат косата од оштетување и исушување. Истовремено и дава на косата свиленкаст сјај и ја прави лесна за расчешлување.

Пакување: 200 мл.

Содржина

  • Не содржи сапун
  • Не содржи алкохол
  • Не содржи парабени
  • Клинички тестиран
  • Развиен е во соработка со дерматолози и со педијатри
  • Поради неговата блага формулација, се препорачува за често миење на косата кај сите возрасти
  • Има приспособена pH вредност

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се