BECUTAN Светот на Биби - Млеко за после сончање за деца, 150 мл

Becutan After Sun Milk Bibi's World, svetot na bibi mleko za posle soncanje
BECUTAN Светот на Биби - Млеко за после сончање за деца, 150 мл
307,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055254C
favorite_border

Опис на производот

Becutan After Sun Milk Светот на Биби - Млеко за после сончање за деца.

  • Идеален е за враќање на влажноста на кожата по нејзиното изложување на сонце
  • Во својот состав содржи маслиново масло, масло од невен, камилица и Д-пантенол кои ја потхрануваат и регенерираат кожата, истовремено правејќи ја мека и свиленкава
  • Големиот процент на вода што го содржи интензивно ја негува кожата по сончањето враќајќи и ја нејзината влажност и еластичност
  • Се препорачува и за секојдневна нега на сува и чувствителна кожа.
  • Брзо се апсорбира
  • Клинички тестиран

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: вода, парафинум ликвидум, трицетеарет-4-фосфат, децил олеат, глицерин, кокоглицериди, стеарил алкохол, пантенол, стеаринска киселина, диметикон, токоферил ацетат, карбомер, имидазолидинил уреа, алантоин, метилпарабен, пропилпарабен, бисаболол, натриум хидроксид, динатриум ЕДТА, парфем, 3-метил-4-(2,6,6-три-метил-циклохексен-1-ил)-3-бутен-2-он, бензил бензоат, бензил салицилат, цитронелол, кумарин, хексил циннам-алдехид, хидроксицитронелал, Д-лимонен, линалол.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се