BECUTAN Витез-Принцеза влажни марамчиња, 50 марамчиња

BECUTAN Витез-Принцеза влажни марамчиња, 50 марамчиња
64,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046781C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Влажните марамчиња Becutan содржат хидратантен лосион со екстракт од камилица, кој ја штити кожата од појава на воспаленија и дејствува нежно антисептично – го смирува црвенилото и оневозможува негово натамошно ширење.

На површината на кожата оставаат тенок заштитен слој, кој ја негува и ја одржува кожата чиста и здрава. Имаат неутрална pH-вредност и не содржат алкохол. Влажните марамчиња Becutan, покрај за нега на кожата во пределот покриен со пелена, се препорачуваат и за чистење на лицето и на рачињата на бебето.

Се препорачуваат и за употреба кај возрасни со чувствителна кожа.

Пакување: 50 марамчиња

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се