BELUPO Белкура спреј за кожа, 100 мл

BELUPO Белкура спреј за кожа, 100 мл
793,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030282C
favorite_border

Опис на производот

  • Спреј за кожа, емулзија 
  • Со микрочестички на сребро
  • За нега, заштита и регенерација на кожата

Белкура емулзијата за кожа, ја храни хидратира и заштитува кожата од влијание на надворешните фактори.
Стимулира регенерација на кожата и ја обновува нејзината структурата.
Има смирувачки ефект врз воспалената кожа и ги ублажува кожните проблеми.
Среброто со висока чистота има антибактериско дејство кое овозможува чистење на кожата.
Церамиди III и млечната киселина помагаат во обновување на структурата на кожата.
Комбинацијата на хранливи хидрофилни и хидрофобни супстанции даваат влага на сувата кожа, и ја заштитуваат кожата од исушување.

Белкура емулзијата за кожа е погодна за употреба на сува, воспалена и чувствителна кожа кај возрасни и деца на возраст од 6 месеци нагоре. 
Овој производ е погоден за долготрајна употреба на неоштетена кожа.

Пакување: 125 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се