BELUPO Белмиран дан 20 таблети

BELUPO Белмиран дан 20 таблети
239,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
017389C
favorite_border

Опис на производот

Белмиран дан е хербален производ за ублажување на нерасположение, психичка напнатост и пренадразливост.

Забрзаното темпо на живот, секојдневниот стрес и притисокот на кој современиот човек е изложен може да предизвика чувство на психолошка напнатост, загриженост, страв со резултирање на состојби на немир и раздразливост. 

Флавоноидите, главната активна компонента на екстрактот од пасифлора, се одговорни за смирувачкиот и релаксирачки ефект.

Концентрацијата на активната компонента е прилагодена за постигнување на благо смирувачко или хармонизирано дејство врз психата која не предизвикува поспаност во текот на денот. 

Белмиран дан може да се применува: 

  • Кога ќе осетите психичка напнатост и вознемиреност во текот на денот 
  • Кога имате чувство на загриженост и вознемиреност 
  • Кога сте изложени на стрес
  • Како резултат на голем интелектуален напор и брзо темпо на живот
  • Чувствувате раздразливост

Пакување: 20 таблети

Содржина

Состав:
Една филм-обложена таблета содржи: 350 мг сув екстракт од зелена пасифлора (Passiflorae incarnatae herbae extractum siccum).
Помошни супстанции: 
Таблетно јадро: целулоза-микрокристална, повидон, кармелозанатриум - вмрежена, силициум диоксид -колоиден (безводен), магнезиум стеарат. 
Филм обвивка: талк, макрогол 6000, титаниум диоксид (E171), хипромелоза, полиакрилат 30 процентна дисперзија, боја E172. 

Дозирање и начин на употреба:
Возрасни лица постари од 18 години: земете една таблета Белмиран дан 2-3 пати дневно со многу течности. 
Таблетите земете ги по потреба. 
Препорачаната дневна доза не треба да биде надмината.
Лица под 18 години не смеат да земаат Белмиран дан.

Траење на лекувањето:
Времетраење на примената на Белмиран дан таблети не е ограничено. 
Белмиран дан не предизвикува навикнување дури и по подолго користење. 

Чување:
Лекот треба да се чува на температура до 25°С. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се