BELUPO Ферсан Форте, 30 таблети

BELUPO Ферсан Форте, 30 таблети
394,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
017016C
favorite_border

Опис на производот

Ферсан Форте таблетите се наменети за суплементација на желозо, витамин Ц и фолна киселина кај специфични популации како што се:

  • Бремени жени
  • Доилики
  • Жените кои планираат бременост
  • Вегетарјанци
  • Рековалесценти

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав: една таблета Ферсан Форте содржи 30 мг елементарно (карбонилно) железо, 180 мг аскорбинска киселина (витамин Ц) и 600 мкг фолна киселина (витамин Б9), како активна супстанца.

Помошни супстанции: лактоза монохидрат, микрокристална целулоза, повидон, пченкарен скроб, кармелоза натриум - мрежна, Passiofruit арома, глицеролдибехинат.

Дозирање: земете една таблета на ден за време на оброк. Таблетите треба да се земаат 1 до 2 месеци без консултација на лекар, потоа се препорачува консултација со лекар.

Бременост и доење: пред употреба на бил кој лек консултирајте се со доктор. Ферсан Форте се наменети за бремени жени.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се