BELUPO Силимарин 30 капсули

BELUPO Силимарин 30 капсули
318,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
008218C
favorite_border

Опис на производот

Силимарин е растителен лек на база од плодот на млечен трн. 
Силимарин капсулите се применуваат при нарушување на функцијата на црниот дроб кај следниве болести и состојби:

  • Хроничен хепатит Б и Ц (воспалителна болест на црниот дроб)
  • Оштетување на црниот дроб поради изложеност на алкохол со престанок на внесување на алкохолни пијалаци во организмот
  • Цироза на црн дроб

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав: една капсула содржи 100 мг силимарин.

Употреба: почетна доза: 2 пати дневно по 200 мг; доза на одржување: 2 пати дневно по 100 мг.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се