BENLIAN Галети од интегрален ориз без глутен, 100 г

benlian rice cakes natural orizovi galeti so integralen oriz
BENLIAN Галети од интегрален ориз без глутен, 100 г
41,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
045647C
favorite_border

Опис на производот

  • Оризови галети од интегрален ориз
  • 100% природно
  • Извор на влакна
  • Без шеќер
  • За вегани и вегетаријанци
  • Без додаток на вештачки вкусови, бои и конзерванси

Оризовите галети се природна, здрава и диетална храна која многу лесно се вари. Тие претставуваат многу богат извор на растителни масти, јаглени хидрати, целулоза, минерали и витамини. Тоа значи дека овие галети ќе ви ја дадат потребната енергија, а ќе го направат вашето тело посилно и поотпорно.

Благодарение на целулозата, тие го регулираат варењето и го поттикнуваат движењето на дебелото црево.

Пред се, оризовите галети можат да го заменат лебот во секојдневната исхрана, па на нив да се ставаат разни намази, како крем, џемови и млечни намази. Тие можат да бидат одлична основа за сендвичи, може да се додадат во млеко.

Нето-тежина: 100 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се