BERLIN CHEMIE Еспумисан Л емулзија, 30 мл

BERLIN CHEMIE Еспумисан Л емулзија, 30 мл
329,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
014090C
favorite_border

Опис на производот

Индикации:

  • За симптоматско лечење на гастроинтестинални мачнини кои настанале како последица на насобраните гасови во системот на органите за варење, флатуленција (метеоризам)
  • Чувство на надуеност и инфантилни колики (кои се јавуваат во првите три месеци од животот)
  • За припрема на пациентот за дијагностички испитувања

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: активна супстанца симетикон.

Помошни супстанции: макрогол стеарат, глицерил моностеарат, карбомери, ацесулфам калиум, течен сорбитол- некристализирачки, натриум хлорид, натриум цитрат, натриум хидроксид, сорбинска киселина, арома на банана, прочистена вода.

25 капки (1 мл емулзија) содржат 40 мг симетикон.

Дозирање:

  • Доенче: 25 капки пред или по доење
  • Деца од 1 до 6 години: 25 капки, 3 до 5 пати дневно
  • Деца и адолесценти од 6 до 14 години: 25 до 50 капки 3 до 5 пати дневно
  • Адолесценти од 14 години и возрасни: 50 капки 3 до 5 пати дневно

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се